Sincro Systems Produse Convertoare seriale Convertoare de fibra optica E242 Convertor RS-232 fibra optica single mod
E241 Convertor RS-232 fibra optica multimod 50/125 sau 62,5/125E243 Convertor RS-485/RS-422 fibra optica multimod

E242 Convertor RS-232 fibra optica single mod

E242 Convertor RS-232 fibra optica single mod
Imagine mare


Convertor RS-232 fibra optica single mod

Properties

  • TxD, RxD transferring
  • ALARM output
  • Data rate 0 - 230 kbps
  • Supply voltage 9 - 24 V DC
  • Range 15 km
  • Singlemode fibers, SC connectors

Description

Converts RS232 / singlemode optic fiber 9/125, optic connectors SC. Transferred signals RxD, TxD. Maximum range15 km. Indication of the optic line interruption (ALARM signal). Maximum data rate 230 kbps, DC 9 - 24 V supply. DIN rail holder must be ordered separately.

pdf2 Descarcati brosura
pdf2 Descarcati manualul de utilizare


Recomandati produsul / pagina:
 
Sincro Systems SRL
Str. Matei Basarab, nr. 85, bl. L119bis, ap. 2, sector 3, București, RomÃĒnia
Telefon: 021-320.66.02, 0723.369.867; Fax: 021-327.30.07
Email: office@sincro.ro